Jak wybrać kredyt samochodowy?

Zakup nowego samochodu jest decyzją, która musi być poprzedzona odpowiedzią na szereg pytań. Musimy sprawdzić, ile nasz samochód straci na wartości po kilku latach. Musimy też odpowiedzieć sobie na pytanie o źródło finansowania takiego zakupu. Zakup nowego samochodu to wydatek, który może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy. Na cenę takiego samochodu wpływa nie tylko jego marka, ale przede wszystkim standard wyposażenia. Wiele osób nie jest w stanie pozwolić sobie na sfinansowanie takiego wydatku z własnych środków. Co więc robić? Na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście.

auto na kredyt
Zdjęcie Free-Photos na Pixabay

Kredyt samochodowy – finansowanie narzędzia pracy i marzeń

Ciekawym rozwiązaniem, które może wspomóc decyzję o zakupie samochodu może być kredyt samochodowy. Jest to kredyt, który może przybrać wiele postaci. W podstawowej wersji nie różni się on w zasadzie niczym od kredytów zaciąganych na inne cele. W takim przypadku musimy uiścić pierwszą wpłatę w określonej wysokości.

Koszty kredytu – odsetki, prowizja i spadająca wartość

Następnie w odstępach comiesięcznych trzeba uiszczać ratę, która powiększona jest o oprocentowanie i inne koszty. Rozwiązanie takie ma jednak dosyć duży minus. Po spłacie kredytu samochód, który był jego przedmiotem przechodzi co prawda na naszą własność. Jednak po kilku latach będzie on już wart ułamek swojej pierwotnej ceny.

W takim rozwiązaniu naszym kosztem będą nie tylko odsetki, ale także spadek wartości samochodu. Nieco zmodyfikowanym rozwiązaniem jest system, w którym wysokość ostatniej raty odpowiada mniej więcej wysokości pierwszej wpłaty. Kredytobiorca ma do wyboru kilka opcji. Może zapłacić ostatnią ratę i przejąć samochód na własność. Może również zrezygnować ze spłaty ostatniej raty, oddać samochód do dealera oraz wziąć kolejny na takich samych warunkach.

Podsumowując, kredyt samochodowy jest ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy marzą o nowych czterech kółkach. Czasy, w których na rynku motoryzacyjnym popyt w znacznym stopniu przewyższał podaż odeszły bezpowrotnie do przeszłości. Dziś każdy producent i dealer musi dostosować się do oczekiwań potencjalnych klientów. Korzystając z tego trendu możemy spróbować znaleźć korzystną ofertę dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *