Jak działają kredyty? Jak pożyczają bogaci i jak biedni?

Czy kredyty są dobre czy złe? Czy powinniśmy brać kredyt na dom, lub samochód w leasing? Dlaczego bogaci biorą kredyt na innej zasadzie niż zwykli śmiertelnicy? Dosyć częste pytania które się zadaje, a więc jak to jest z tymi kredytami? Zacznijmy od pierwszej rzeczy.

Jak biorą kredyt bogaci, a jak zwykli ludzi?

Podstawową rzeczą jest to, że bogaci biorą kredyt pod inwestycje, nie na zakup domu czy wakacji. Nie gustują też raczej w kredytach samochodowych. Gdy bierzemy kredyt hipoteczny, zobowiązani jesteśmy oddać go, w miedzy czasie bank musi mieć jakieś zabezpieczenie na wypadek, gdybyśmy przestali spłacać, albo w ogóle nie będziemy płacić. Wtedy takim zabezpieczeniem jest dom, bogaci jednak kredyt zabezpieczają za pomocą spółki.

pieniądze - rosnące oszczędności lokata
Zdjęcie nattanan23 na Pixabay

Następną kwestią jest to, że bogaci biorą kredyty inwestycyjne. Mają pomysł, lecz budżet nie jest wystarczający, wtedy zapożyczają się, natomiast zwykli ludzie biorą kredyt na dom, samochód, wakacje, w skrócie kredyt jest brany aby przetrwać, bo w momencie kiedy bierzesz kredyt na dom, to nie masz go, lub jest nie wystarczający.

Kredyty bogatych wypracowują zyski, bogaci również mają bardzo niski procent odsetek (ok. poniżej 1%)

Leasing – jak go brać?

Dlaczego ludzie krytykują leasing? Ponieważ nie wiedzą jak się go prawidłowo powinno brać i na czym on polega. W przypadku, gdy bierzemy jakiś samochód w leasing, na przykład Mercedesa za 150 tys. – nie obciąża to tak bardzo budżetu firmy, jak w przypadku, kiedy wydamy pełną kwotę. Dlatego właśnie nie powinno się nigdy brać samochodów za całą kwotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *